Online eğitimlerin sınıf eğitimlerinden daha kalıcı olduğunu düşünüyorum.
Kuveyt Türk Eğitim Portali Hayatımızda!
 Ana Sayfa

Kuveyt Türk Eğitim Portali Hayatımızda!

Günümüz dünyasında bilgiye hızlı ve kolay erişim rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Gelişen eğitim teknolojileri ile birlikte, uzaktan eğitimin iş hayatımızda yeri ve önemi artmaya başlamıştır. Üniversiteler öğrencilerine Online yüksek lisans ve MBA fırsatları, firmalar ise personeline farklı konularda eğitim ve gelişim imkanları sunmaktadır.  Geçen yıl Kuveyt Türk olarak bu süreçte biz de varız diyerek Online Eğitim programlarını çalışanlarımızın hizmetine sunduk.

"Kuveyt Türk Online Eğitim Merkezi’nin hayatımızdaki yerini ve konumunu daha da güçlendirmeyi planlamaktayız. Başlangıçta bir takım güçlükleri birlikte yaşadık, ilerleyen süreçte zorlukları aştık ve kullandıkça sistemin bizlere sunduğu imkan ve  sağladığı faydaları da fark ettik. Sistemin personelimiz tarafından etkin ve verimli kullanılması amacı ile, strateji olarak çalışanlarımızın bireysel eğitim tercihlerini bu süreçte dikkate aldık. Online Eğitim Merkezimizin birinci yılında 1.400 çalışanımıza 5.740 eğitim programı sunduk.

Yeni dönem online eğitim programlarında stratejimiz, iş ve pozisyon bazında Online eğitimlerden oluşan bir eğitim paketi ve sonrasında bu süreci tamamlayan 1 veya 2 günlük workshop uygulamaları kombinasyonu şeklinde “Sertifika Programları” oluşturmaktır. Bu dönem personelimizin kendilerine tanımlanan sertifika programlarını tamamlamalarına öncelik vereceğiz. Sertifika programlarını tamamlayanların online eğitim taleplerini değerlendireceğiz.

Bu dönem de, kolayca hatırlanabilmesi için kullanıcı adınızı ve şifrenizi Kuveyt Türk sicil numaranız (dört haneli; 0123, 2101 gibi) olarak belirledik. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmelisiniz. Sisteme giriş yaptığınızda pozisyon ve göreviniz için belirlenmiş, Etkinlik Ağacının altında size tanımlanmış, online ve sınıf eğitimlerinden oluşan programlara ulaşabileceksiniz.

Sertifika programı kendi içinde bir iş akış sürecini içermektedir. İlk adımdaki eğitim programı tamamlanmadan 2. adımdaki uygulamaya geçilememektedir. Online eğitimler 4 aylık bir süre içerisinde tamamlandıktan sonra sınıf eğitimi şeklinde workshop uygulaması yapılacaktır. Uygulama sonrasında sertifika düzenlenecektir.

Tüm personelimize başarılı bir eğitim dönemi dileriz.    

                            
Duyurular
GENEL MÜDÜRÜMÜZ UFUK UYAN'IN ONLINE EĞİTİM MERKEZİ İLE İLGİLİ MESAJI
Değerli Çalışanlarımız, Günümüzde, iş hayatında başarılı olmak için h ... »devamı
İK&KALİTE DEPARTMANININ ONLINE EĞİTİM MERKEZİ HAKKINDAKİ MESAJI
İnsan Kaynakları olarak bugüne kadar içinde bulunduğumuz alanlardan Eğ ... »devamı
Tüm haberler